Sertap Erener Kimdir


4 Aralık 1969 tarihinde İstanbul’da doğan müzisyen ve söz yazarı Sertab Erener, başarılı yorumlarıyla hayran sayısını artırmaya devam ediyor. Koloratur soprano türünde nadir bulunan sesi sayesinde, önemli başarılara imza atmış olan sanatçı, müzik hayatına Sezen Aksu’nun yanında başlamıştır. 1985 yılında yaptığı ilk evlilikten kalan Altın soy adını kısa bir süre kullanan sanatçı, 3 kere evlenmiştir.

Kişisel Özellikler

1,58 metre boyu olan sanatçı 51 kilodur. Yay burcu olan sanatçı, kariyerinde önemli gelişmeler yaşamaya devam ediyor. Genç ve yetenekli müzisyenlere destek veren sanatçının çocuğu bulunmuyor.

Müzik Kariyeri

Oldukça tecrübeli olan sanatçı, ilk albümünü Sezen Aksu’nun da desteğiyle 1992 yılında çıkardı. Genellikle pop müzik türünde eserler veren sanatçı, toplamda 12 adet albüm yayınladı. 2009 yılında çıkartmış olduğu İngilizce şarkıların yer aldığı albümün tüm hazırlıklarını eski partneri Demir Demirkan’la gerçekleştirdi. Sanatçı, başarılı adımlar atmaya devam ediyor. Sanatçının dünyaca ünlü pop müzik şarkıcısı Ricky Martin’le düet yaptığı çalışma, hala çok sayıda insan tarafından beğenilmeye ve dinlenmeye devam ediyor. Klasik müzik eğitimi almış olan sanatçı daha çok sayıda insana ulaşabilmek için pop müzikle kariyerine başlar. Başlangıçta zorlansa da sonradan bu müzik türünde de yaptığı işlerle adından söz ettirmeyi başarır. Eurovision şarkı yarışmasında elde ettiği birincilik sayesinde milli gurur simgelerinden bir tanesi haline gelen sanatçı, müzikle ilgilenmeye devam ediyor. Kısa aralıklarla albüm çıkartan sanatçı, özel hayatında da iş hayatında da mutlu olduğunu vurguluyor. Kariyerine başladığı günden bugüne dek kazandığı ödüller de sanatçının başarısının tesadüf olmadığını gösteriyor. Dünyaca ünlü çok sayıda müzisyenden etkilendiğini söyleyen usta şarkıcı, çıkardığı albümlerin tanıtımlarını yapmaya devam ediyor. Şarkılarında opera, sanat müziği, klasik müzik ve rock müzik gibi türlere de yer veriyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Sertap Erener Kimdir
  1. sergüm dedi ki:

    Ailecek severiz çok başarılı.Ama son zamanlarda gözkükmüyor özledik.

1 Pings/Trackbacks for "Sertap Erener Kimdir"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet