Sedat Kapurtu Kimdir?


Sedat Kapurtu 1 Kasım 1973 yılında İstanbul da doğmuştur. Aslen Sivaslıdır. Lakabı çılgın Sedat olan sanatçı, Müziğin yanı sıra futbol’a da merak salan sanatçı, 15-16 yaşlarında mahalle arasında kardeşi Vedat Kapurtu ile birlikte futbol oynayarak spora yönelmiştir. Profesyonel olarak 1 Eylül 2008’de Zeytinburnu sporda başlamış ve üç yıl süren futbol hayatına 1 Temmuz 2011 de son vermiştir. Kardeşi Vedat Kapurtu profesyonel kaleci olarak hala futbol oynamaktadır. Futbolun yanı sıra kickbox, teakwando, karate gibi spor dallarıyla da ilgilenmektedir. Bunların yanı sıra Muaythai hakemliği de yapan sanatçı şarkıcılık, smackdown, futbol gibi birçok alanda faaliyet göstermiştir. 2005 Yılında Özlem Kapurtu ile evlenen sanatçının Siraç ve Yağız adında iki oğlu vardır. Büyük oğlu Siraç 14 günlükken geçirdiği beyin kanaması sonucunda yüzde yüz özürlü olmuştur. Küçük oğlu yağız gayet sağlıklıdır.

Müzik hayatı

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde dört yıl eğitim almış, sonrasında şan bölümü bitirmiştir. İlk olarak enstrümanlardan cümbüş ve tar çalarak müzik hayatına atılmıştır. Bateri, bağlama, davul, klavye ve kanun çalabilmektedir. 17 yaşında hocası cümbüş hediye etmiştir. Fakat aynı sene hocası vefat etmiştir ve çocukları babamızın yadigârı diyerek cümbüşü geri istemişlerdir. Bu olay çılgın Sedat’ı cümbüş çalmaya küstürmüştür ve bir daha eline hiç cümbüş almamıştır. Çılgın Sedat çok iyi bir müzik kulağına sahiptir.

Diskografi

Çılgın lakaplı sanatçı Sedat kapurtu’nun 2000 yılından bu yana toplam beş albüm çıkartmıştır. İlk olarak 2000 Yılında delikanlı gibi albümü ile çıkış yapan sanatçı sonrasında 2002 yılında bastıra bastıra aşk, 2005 yılında (Doğu, Çılgın Sedat, Ümit Yaşar) Susuyorum, 2005 yılında Bir daha mı tövbe ve son olarak 2007 yılında Siraç bebeğime isimli albümlere yer vermiştir.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Sedat Kapurtu Kimdir?
  1. kerim dedi ki:

    severim bu adamı şarkıları hariç iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet