Sarp Levendoğlu Kimdir


Ali Sarp Levendoğlu; 1981 Ankara doğumlu, dizi ve sinema oyuncusudur. Başarılı yönetmen Mustafa Altıoklar’ın yeğeni olması sebebiyle adını ilk olarak Mustafa Altıoklar projeleriyle duyuran Ali Sarp Levendoğlu; kısa sürede dizi ve filmlerin en çok aranan erkek oyuncuları arasına girmiştir. Oyuncu Birce Akalay ile 2014 yılında hayatını birleştiren Levendoğlu; 2017 yılında eşinden boşanmıştır. Oyuncunun Birce Akalay ile boşanmasına; usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy’un sebep olduğu iddia edilmiştir.

Sarp Levendoğlu Eğitim Hayatı

Oyunculuk kariyerine çocuk yaşlarda başlayan Levendoğlu, Saint Benoit Lisesi mezunudur. Liseden mezun olduktan bir sene sonra, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümünü kazanan Levendoğlu, aynı sene İstanbul Kültür Üniversitesi oyunculuk seçmelerine katılmıştır. Oyunculuk seçmelerini kazandıktan sonra Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümünden ayrılan oyuncu, İstanbul Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümünde eğitimine devam ettikten sonra başarı derecesi ile mezun olmuştur.

Sarp Levendoğlu Oyunculuk Kariyeri

2002 yılında O Şimdi Asker isimli sinema filminde rol alan Ali Sarp Levendoğlu; Emre Altuğ, Arda Kural, Ece Erken gibi isimlerle oynadığı Lise Defteri isimli gençlik dizisiyle kariyerinde yükselişe geçmiştir. Canlandırdığı Mehmet karakteriyle seyirciler ve dizi eleştirmenlerinden olumlu not alan Levendoğlu, Lise Defteri dizisinden sonra Çınaraltı dizisinde İbrahim karakterine hayat vermiştir. Reyting kurbanı Çınaraltı dizisiyle; istediğini bulamayan Levendoğlu, 2005 yılında yayınlanmaya başlayan Emret Komutanım isimli dizi ile kariyerinin en parlak dönemlerinden birini yaşamıştır. Emret Komutanım isimli dizideki performansı ile birçok projede ismi geçen Levendoğlu; 2007 yılında, dizinin sinema versiyonu Emret Komutanım Şah Mat filminin yönetmenliğini üstlenmiştir. Deliormanlı sinema filminde de başrol oyuncusu olarak görev alan Levendoğlu, 2017 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Ölene Kadar isimli diziyle oyunculuk kariyerine devam ediyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Sarp Levendoğlu Kimdir
  1. derya dedi ki:

    Emret komutanımdan biliyorum.Tek tutan dizisi odur.Şuan atvde oynuyor bir dizide o da tutmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet