Sabriye Şengül Kimdir


12 Kasım 1988 tarihinde Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya gelen Sabriye ŞENGÜL anne babası ve iki kız kardeşiyle beraber burada yaşayan Şengül’ün 2006 yılında boks ile ilgilenmeye başlamasının ardından hayatı değişti. Spor hayatına ilk olarak lise yıllarında Hentbol oynayarak başlayan Sabriye, çevresinin tavsiyesi ile Kickboks yapmaya başladı. Sporun hayatındaki yerinin çok önemli olduğunu söyleyen Sabriye Şengül’ün en önemli özelliği hırsı.

Röportajlarında her seferinde sporun kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlatan Sabriye spor hayatını şu şekilde anlatıyor;

Spora hentbol oynayarak başladım. Pes etmeyen ve mücadeleci bir yapım olduğu için antrenmanlarda bazen çok sertleşebiliyordum. Hocalarım da benim bu yönümden dolayı boksa yönelmemin daha doğru olacağını söyleyerek beni yönlendirdiler. Böylelikle boks hayatım başlamış oldu. Boksta ve Kickboksta 3 Türkiye şampiyonluğu bulunan sporcunun ayrıca Uluslararası Boks şampiyonluğu ve Dünya Karması Şampiyonluğu da bulunmakta. Aynı zamanda Altın Kemer kazanan ilk yerli kadın sporcu olma unvanına da sahiptir.

Röportajlarından birinde ailesi ile ilgili olarak ” İçimde dışa vurmak istediğim, babamla ve ailemle ilgili olan bir öfke, ringdeyken her şeyi unutuyorum, bütün öfkemi rakibimden çıkarıyorum. Hayattan intikamımı bu şekilde alıyorum. Annemle babam hiçbir zaman yan yana gelemediler, normal bir aile gibi olamadık.” diyen Sabriye rakiplerine karşı olan sert tavrını bu şekilde açıkladı.

Peki, Survivor Sabriye Nasıl Biri?

Survivorda da normal hayattaki gibi hırslı olan Sabriye şimdiye kadar beklenen performansı gösteremese bile yarışmanın iddialı isimlerinden. Ada hayatında da çok etkili bir rolü olan Sabriye’nin finalistlerden biri olması bekleniyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet