Pınar Saka Kimdir


Pınar Saka, 1985 İstanbul doğumlu; olimpiyat madalyası sahibi Türk atletlerinden biridir. Saka’nın kariyeri, 2005 Akdeniz Oyunlarında elde ettiği başarılardan sonra yükselişe geçmiştir. 2012 Londra olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Saka, 2009 yılında yaptığı 400 metre derecesiyle (53 saniye 4 salise) Türkiye salon rekorunun sahibidir.

Pınar Saka Eğitim Hayatı

Pınar Saka’nın hızı ve çevikliği küçük yaşlarda keşfedilmesine rağmen; Saka, kendisine farklı bir kariyer planı seçmiştir. Nebraska Üniversitesi, Uluslararası İşletme ve Pazarlama bölümünü bitiren Saka, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitimi ile birlikte spor kariyerini de devam ettirme kararı alan Saka; 2005 yılından düzenlenen Akdeniz Oyunlarından sonra Amerika’da NCAA tarafından, (National Collegiate Athletics Association) yılın atleti (2009) seçilmiştir.

Pınar Saka Özel Hayatı

1,63 boyundaki Pınar Saka 53 kilo ve akrep burcudur. 2015 yılında Alper Başaran ile hayatını birleştirmiştir. Eşinin dalış okulunda eğitmenlik görevi üstlenen Saka, dalış okulunun diğer ortağıdır. Kedilere düşkünlüğü ile bilinen Saka’nın evinde beslediği bir kedisi vardır. Kendisinden 1 yıl önce evlenen Melis Sarıbay isimli kadim dostunun nikah şahidi olan Saka’nın; 1 sene sonra gerçekleşen kendi nikah töreninde, şahitliğini ise Melis Sarıbay yapmıştır.

Pınar Saka Televizyon Hayatı

Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programına katılan Saka, yarışmadan 30.000 lira ödül ile ayrılmıştır. 2017 yılında Survivor isimli yarışma programına katıldıktan sonra Pınar Saka kimdir sorularının sorulmasına neden olan Saka, Survivor takımındaki en başarılı kadın yarışmacılar arasında yer almış ve oyunlardaki başarısı ile adından sıkça söz ettirmiştir. Kıbrıs finallerine gidebilecek kadın yarışmacılar arasında öne çıkan Saka, yarışmadaki duruşuyla seyircilerden tam not almayı başarmıştır. Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Saka, yarışmayı kazanması halinde eşiyle birlikte spor alanında yatırımlar yapacağı bilgisini paylaşmıştır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Pınar Saka Kimdir
  1. serzin dedi ki:

    İyi atlet.Fazla tanımam bilmem dopingli çıkmadıysa buda herkez dopingli idi bizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet