Özge Özpirinçci Kimdir


1 Nisan 1986 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri mezunu olan genç oyuncu ilk olarak 2007 yılında ” Cesaretin Var mı Aşka? ” isimli dizide Ebru karakterini canlandırarak oyunculuğa başlamıştır.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra yaptığı işler hakkında Özge Özpirinçci Kimdir sorusunu detayları;

Özge Özprinçci Yer Aldığı Projeler;

Özge Özprinçci ilk dizi oyunculuğu tecrübesinin ardından zaman içerisinde; Eti Browni, Cornetto, Coca Cola, Turkcell ve Vestel reklamlarında oyunculuk hünerlerini göstermiştir. Kavak Yelleri dizisinde sadece 5 bölüm oynamış olmasına rağmen, kanser hastası Ada karakterini canlandıran genç oyuncu, sergilediği muhteşem performansı ile ses getirmişti. Sonrasında Melekler Korusun, Deli Saraylı, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya, Tatar Ramazan, Aramızda Kalsın ve Aşk Yeniden dizilerinde rol almıştır. Veda, Anadolu Kartalları, Kayıp ve Karışık Kaset sinema filmlerinde de rol alan sempatik oyuncu, başarısını sinema mecrasında da kanıtlayabilmiştir.

Başarılı projeleriyle birçok ödüle için aday gösterilmiş olan güzel oyuncu, 2012 yılında 5.Aslan Max Ödüllerinde ” En Sevilen Kadın Sinema Oyuncusu” seçilerek ilk ödülünü kazanmıştır. 2012 yılında kazanmış olduğu ödülün ardından; 42.Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde ”En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” , Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Mavi Çınar Ödüllerinde ”Yılın En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” ve son olarak 2016 yılında MGD 22.Altın Objektif Ödüllerinde ”En İyi Romantik & Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” olmaya hak kazanmıştır. Özge Özprinçci; sempatik tavrı, güzelliği ve başarılı oyunculuk tecrübesi ile birçok projeye imza atmış bir isimdir.

 

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Özge Özpirinçci Kimdir
  1. deniz dedi ki:

    İyi oyuncudur.Bir kaç dizisini izledim yetenekli kız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet