Ozan Doğulu Kimdir?


Ozan Doğulu, 1972 İstanbul doğumlu en önemli müzik aranjörlerinden biridir. Sanatçı bir aileden gelen Doğulu’nun babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu’dur. Ünlü müzisyen Kenan Doğulu ve Canan Doğulu’nun abisi olan Ozan Doğulu aslen Gazianteplidir.

Ozan Doğulu Müzik Hayatı

Şarkıcı, şarkı sözü yazarı, aranjör, müzik yapımcısı kimliklerini bulunan sanatçı uzun yıllar Sezen Aksu ile birlikte çalışmıştır. Sezen Aksu’nun orkestra şefliği görevini bıraktıktan sonra DMC bünyesine katılan sanatçının ilk enstrümanı piyanodur. Eğitimli sanatçılar kategorisinde yer alan sanatçı, konservatuar eğitimini birinci olarak tamamlamıştır. Uzun süre kardeşi Kenan Doğulu’ya rehberlik eden sanatçı 2010 yılında piyasa çıkan 130 Bpm isimli ilk stüdyo albümünü DMC imzasıyla yayımlamıştır. Ozan Doğulu’ya bu albümünde Kenan Doğulu, Sezen Aksu, Tarkan, Ferhat Göçer, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali, Aguses Brass Band gibi ünlü isimler eşlik etmiştir.

Albümün ilk video klibi, sözleri Sıla’ya müziği sanatçının kendisine ait olan Alain Delon isimli şarkıya çekilmiştir. Sanatçı ikinci klip tercihini Ziynet Sali ile birlikte seslendirdiği Sen Mutlu Ol şarkısından yana kullanmıştır. Sanatçı, 2012 yılında rock grubu Model ile Dağılmak İstiyorum, 2016 yılında; Bahadır Tatlıöz ve Gülden Mutlu ile birlikte Uzun Lafın Kısası, Gökçe ile Kime Ne, Ece Seçkin ve Baby Brown ile birlikte Wet, Ziynet Sali ile Yağmur teklileri ile müzik severlerle buluşmuştur. Sanatçı ayrıca Ozan Doğulu Live Project isimli kendi imzasını taşıyan projesi kapmasında DJ performansıyla çeşitli mekânlarda ve etkinliklerde sahne almıştır.

Ozan Doğulu Özel Hayatı

1.70 cm boyundaki Ozan Doğulu; Sezen Aksu konserinde tanışmalarının ardından 2007 yılında Ece Yosmaoğlu ile hayatını birleştirmiştir. Çiftin; Arya, Lila ve Elya isimlerinde üç çocukları vardır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Ozan Doğulu Kimdir?
  1. can dedi ki:

    Dj liği ve aranjeleri güzeldir.her yere lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet