Ömür Gedik Biyografi


22 Aralık 1970 İstanbul doğumlu olan Ömür Gedik, toplumun yakından tanıdığı medyatik isimlerden biridir. Şimdilerde Hürriyet gazetesinde yazar olarak görev yaparken, aynı zamanda sanatçı kimliğiyle ön plana çıkmış, SİYAD ( Sinema Yazarları Derneği ) üyesi, HAÇİKO’nun ( Hayvanları Çaresiz ve İlgisizlikten Koruma Derneği ) kurucu üyesi ve başkanıdır. İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi bölümünden mezun olarak eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği için formasyon aldı. Bu sayede bir yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi’nde hazırlık bölümünde okutmanlık yaptı. Üniversite yıllarında, üniversitenin müzik kulübünde aktif olarak çalıştı. Müziğe olan yeteneği ve ilgisiyle, 6 yıl boyunca Mavi Topluluk isimli rock grubuyla birlikte çalıştı ve birçok konser verdi. Üniversiteyi tamamen bitirmesinin ardından Sabah dergisinde muhabirlik yaptı. Devamında Hürriyet gazetesine geçerek muhabirliğe devam etti.

Ömür Gedik’in Kariyeri

Uzun yıllar muhabir olarak çalıştıktan sonra, Hürriyet gazetesinde 1999 senesinde Hürriyet Kültür Sanat servisinde göreve başladı. Bu kapsamda çok kısa bir süre çalışıp Londra’ya giderek, Sinema kursları aldı. Geri döndüğünde, Sinema sektörüyle ilgili gazetelere birçok yazılar yazdı ve Hürriyet Kelebek’e sinema sektörüyle alakalı yazılar sundu. Mesleğinden dolayı Türk ya da yabancı birçok ünlü isimlerle röportaj yaptı. Yabancı ünlülere örnek olarak, Adam Brody, David Carradine, Kevin Costner verilebilir. Hürriyet gazetesindeki köşe yazarlığı sonrası, televizyon sunuculuğu sektörüne 2004 yılında giriş yaptı. Hazırladığı sinema temalı programı TV8 ekranında yayınlandı ve büyük ilgi gördü. Bunu, 2005 yılında KanalD’de yayınlanan Cinemania isimli program takip etti.Şimdilerde Hürriyet gazetesi ekinde hafta sonları sinema ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Ömür Gedik’in Özel Hayatı

Ömür Gedik, 1991 tarihinde evlenmiş olup, 2010 tarihinde ise özel sebeplerden dolayı boşanmıştır. 1995 yılında doğmuş olan bir kız çocuğu vardır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet