Oğuzhan Koç Kimdir?


Oğuzhan koç 1985 yılında Erzincan da dünyaya gelmiştir. Ailenin 2. erkek çocuğudur. 1992 yılında meydana gelen Erzincan depreminin ardından ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşmiştir. Bursa Devlet Konservatuarı öğretmenlerinden 8 yaşından itibaren müzik eğitim almaya başlamış ve 16 yaşına kadar eğimine devam etmiştir. İlkokulu bitirdikten sonra orta öğrenim ve lise eğitimini Anadolu Gazi lisesinde tamamlamıştır. Lise dönemlerinde üniversite şenliklerinde konserler vermeye başladı. O dönem amatör olarak tiyatro ile ilgileniyordu. Şu anda en yakın arkadaşlarından biri olan Eser Yenerler ile lisede tanışmış ve arkadaşlığını bugüne kadar sürdürmüştür. 1 70 boyunda ve 62 kg olan oyuncu boğa burcudur.

9 Eylül Üniversitesi İdari Bilimler fakültesine kaydını yaptırarak 1 yıl eğitim almıştır. Daha sonra okulu bırakarak İstanbul’a gelerek arkadaşı Eser Yenerler’in yanına taşınmıştır. bir müzik gurubu kurarak farklı yerlerde sahne almıştır. Şu anda İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünde eğitime davam etmektedir.

Oğuzhan Koç’un Yer Aldığı Projeler

BKM Atölyesi oyuncuları arasına 2007 yılında dâhil oldu. Daha sonra Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği Neşeli Hayat filminde rol almıştır. Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli komedi de uzun süre oyunculuk yapmış ve dikkatleri üzerine toplamıştır.

Müziğe büyük ilgisi olan yakışıklı oyuncu sesi ile de oldukça beğeni toplamıştır. Ferhat Göçer’den aldığı Gül ki Sevgilim adlı parça ile ses getirmiştir. Gülben Ergen’in 2009 yılında çıkan Uzun Yol Şarkıları adlı albümü için Giden Günlerim Oldu parçayı Oğuzhan Koç yapmıştır.

2013 Mayıs ayında Star TV’de yayın almaya başlayan 3+1 adlı gece programında Eser Yenerler ve İbrahim Büyükak ile birlikte program yapmaya başlamıştır. Acun Ilıcalı’nın programı alması ile birlikte halen Tv8 ekranlarında 3 Adam adlı isimle davam etmektedir.

2013 yılında Ben Hala Rüyadayım adlı bir müzik albümü çıkarmıştır. 2010 yılında Çok Filim Hareketler adlı filmde rol almıştır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Oğuzhan Koç Kimdir?
  1. sermet dedi ki:

    Bu adamında besteleri sesi çok iyi komikte adam tam oturup sohbet edilcek bir tip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet