Niran Ünsal Biyografi


Fatma Uludan Canevi gerçek isimi olan 13 Ağustos 1974 yılında İzmir de dünyaya gelmiştir. Keman ve kanun sanatçıları olarak bilinen Niran Ünsal ve Ahmet Canevi’nin ikinci çocuklarıdır. Hakan Ünsal ve Nida Ünsal adında iki kardeşe sahip olan Niran Ünsal’ın anne ve babası ayrı olarak hayatlarına devam ediyor. Müzik hayatında oldukça küçük yaşta başlayan Niran Ünsal 8 yaşında TRT Çocuk korosunda rol almaya başladı. Ufak yaşta giriş yaptığı TRT Radyosundan sonra gençlik dönemini de İzmir Radyosunda devam etmeye başladı. Müzik dünyasında ki başarısını Türk Sanat Müziği sınavını kazanarak, müzik dünyasına olan düşkünlüğü de belirtmiştir. Türk Sanat Müziği dünyasından pop alanına geçme şansını kullanarak orkestralarla alıştırmalar yapmaya başladı. Birbirini izleyen bu dönemde evlilik yaptı ve Hande isminde kız çocuğuna sahip oldu.

Bu dönemler de İzmir de yaşamaya devam eden ünlü sanatçı, İzmir Radyo da program sunuculuğu yaptı. Karşısına çıkan büyük adımla, yarışma için düzenlenen besteyi kendisi seslendirdi. Seslendirdiği yarışmada da birinci olarak ayrıldı. Müzik dünyasında emin adımlarla ilerlemek isteyen ünlü sanatçı, bu noktaya gelen durumun kariyeri için yeterli olmadığını düşündü. Kendisini geliştirmek için farklı isimlerle, farklı alanlarda çalışmalar düzenlemeye başladı. Gelişen düzen içerisinde 1996 yılında ilk albüm çalışmalarını sonlandırarak, albüm dünyasına giriş yapmaya başladı.

Albüm Çalışmaları

İlk albümüne Haktan ismini vererek 1996 yılında, 1999 yılında Şarkılara Tutundum, 2004 yılında Göçebe, 2007 yılında İyi Niyetlerim, 2009 yılında Sesler ve İzler, 2010 yılında Bir Avaz Bir Saz, 2012 yılında İnce Ayar, 2014 yılında Ok, 2016 yılında ise Nü Club & By Şorşi isimlerini verdiği birbirinden farklı içerikteki albümlerini sevenleri ile buluşturmuştu. Niran Ünsal Biyografi alanının her noktasında müzik severliliği ile doludur.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet