Nihat Altınkaya Kimdir


Nihat Altınkaya; demir-çelik ustası bir baba ile banka memuru bir annenin, ilk erkek çocukları olarak Karabük’te dünyaya gelmiştir. Spora küçük yaşlardan beri ilgisi olan Altınkaya, lise öğrenimi sırasında voleybol oynamaya başlamıştır. 2 sene profesyonel voleybol oynayan Altınkaya, daha sonra yaşadığı sakatlıktan ötürü voleybol hayatını sonlandırmıştır. Sakatlığının ardından; tatil bölgelerinde güvenlik görevlisi olarak görev yapmaya başlayan Altınkaya, şehir değişikliği ile İstanbul’a gelmiştir. Spordan kopamayan Altınkaya, Fenerbahçe Spor Kulübü oyuncusu olarak kısa bir süre boks yapmıştır. 2010 yılında hayatını İmre Altınkaya ile birleştiren Nihat Altınkaya, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Nihat Altınkaya Mankenlik Kariyeri

Nihat Altınkaya’nın mankenlik kariyeri, rastlantı sonucu başlamıştır. Altınkaya, İstanbul’un simgelerinden biri olan İstiklal caddesinde yürürken; oyuncu ajansı yöneten Gökçe Doruk Erten’in teklifini kabul ederek Funda Arar’ın Özledim isimli video klibinde oynamıştır. Klipten sonra birkaç kez daha mankenlik yapan Altınkaya, daha sonra oyunculuk alanına yönelmiştir.

Nihat Altınkaya Oyunculuk Kariyeri

Mankenlik macerası kendi isteğiyle çok uzun sürmeyen Nihat Altınkaya, duayen oyunculardan tiyatro eğitimi almıştır. Oyunculuk kariyerine yardımcı rollerle başlayan Altınkaya, daha sonrasında üç filmde (Aşk Üçgeni, Turkuaz, En Mutlu Olduğum Yer) başrol oyuncusu olarak yer almıştır. 2012 Yılında Survivor yarışmasına katılan Nihat Altınkaya, oyunculuğa adada bulunduğu süre zarfında ara vermiştir. Survivor programı ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Altınkaya, yarışmadaki performansı ve duruşu ile izleyicilerden tam not almıştır. Seyircilerin yarışma sonuna kadar desteklediği Altınkaya, 2012 Survivor yarışmasının şampiyonu olmuştur. Adadan döndükten sonra hayata adapte olmaya çalışan Altınkaya; kısa süre sonra yeniden televizyon ekranlarına dönüş yapmıştır. Birçok önemli projede yer alan oyuncu; 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Söz dizisinde; Yarbay Erdem Korkmaz karakterine hayat veriyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet