Melisa Uzunarslan Biyografi


1985 Almanya doğumlu Melisa Uzunarslan; şarkıcı, söz yazarı ve besteci kimliklerine sahip yetenekli bir müzisyendir. Yeteneği 3 yaşında evde çalınan Pink Floyd şarkısını orgla çalması sonucu annesi tarafından keşfedilen sanatçı 9 yaşında keman eğitimi almaya başlamıştır.

Melisa Uzunarslan Müzik Hayatı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesini üstün başarı bursuyla okuyan Melisa Uzunarslan keman ve kompoziyon bölümlerini dereceyle bitirmiştir. Sanatçı daha sonra aynı üniversitenin keman bölümünde yüksek lisans yaparak kariyerine devam etmiştir. Üvey babasının kanser olmasından sonra, babasının geriye kalan 6 aylık ömründe ailesine destek veren sanatçı Türkiye’ye tekrar döndüğünde Sezen Aksu ile tanıştıktan sonra yükselen bir grafik yakalamıştır. Sanatçı Dmc etiketiyle 2017 yılında yayımladığı söz ve müziği kendisine ait olan Bir Aşk Şarkısı isimli single (tekli) çalışmasıyla müzik severlerle buluştu.

Melisa Uzunarslan Kimlerle Çalıştı

Sanatçı kemanıyla klasik müzik sanatçıları ve diğer müzik türlerinde çalışmaları bulunan önemli sanatçı ve gruplara eşlik etmiştir. Fazıl Say, Maxim Vengerov, Hillary Hahn ,Martin Grubinger, Arvo Part, Sabine Meyer, Brandford Marsalis, Sholomo Mintz, Tedi Papavrami, Alexander Markov, Lang Lang, Alexander Rudin, Natalia Gutman, Vadim Repin, Renee Fleming, Patricia Kopatchinskaja gibi dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra; Sezen Aksu, Ferhat Göçer, Yonca Lodi, Burak Kut, Nilüfer, MFÖ, Sertab Erener, Vedat Sakman, Teoman, Bülent Ortaçgil gibi Türk müziğinde önemli yere sahip sanatçılara eşlik etmiştir. Sanatçı ayrıca, Metin Türkcan ve Murat İlkan’ın 2015 yılındaki akustik projesine, Gülçin Ergül’ün 2011 yılında çıkardığı ilk solo albümü Bravo’ya, Tuğba Özerk’in 2011 yılında çıkardığı Aklımda Sen Varsın albümüne kemanı ile katkıda bulunmuştur.

Melisa Uzunarslan Ödülleri

Melisa Uzunarslan ödülleri arasında; Türk Eğitim Vakfı üstün başarı ödülü, Rotary Klüp yılın en genç müzisyeni ödülü, 20. Halıcı bilgisayarla beste yarışmasında 3.lük ödülü bulunuyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet