Hadise Açıkgöz Kimdir


Hadise açıkgöz kimdir Hadise Açıkgöz Türk şarkıcısı ve söz yazarıdır. Sanatçı 1985 yılında Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda ata binmeye ve şarkı söylemeyi seven Hadise Ekonomi ve Çağdaş Diller alanında eğitim almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra çok sevdiği müziğe kendisini vermiştir. Hadise’nin bu tercihine ailesi saygı duymuş ve sonuna kadar desteklemişlerdir.

Fiziki Özellikleri ve Yaşı

Sanatçı 63 kilo ve 169 cm boya sahip. Göz rengi kahverengidir. Doğal saç rengi ise koyu kahverengidir. Terazi burcudur, şu anda 32 yaşındadır. Doğum yeri Belçika’dır ancak aslen Sivaslıdır.

Müzik Hayatına Giriş Yapması ve Eğitimi

2004 yılında Belçika’da düzenlenen Idool yarışmasına katıldı. Bu yarışma bir popstar yarışmasıydı. Güzel sanatçı bu yarışmada finale kalan on kişi arasına giremese de birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. 2Brains bir şirket bu yarışmanın ardından kıs bir süre sonra güzel sanatçıya teklif götürmüştür. Sanatçı şu anda Hasselt’te pazarlama bölümünde eğitim almakta. Boş zamanlarının büyük bir bölümünü müziğe ayıran sanatçı beş dil bilmekte.

İlk Albümü ve Başarıları

Sanatçı 2005 yılında ilk stüdyo albümü çıkarmıştır. Albüm adı, Sweat idi. bu albümde onu onu Belçika ve Türkiye’ye tanıtan şarkı ise, “Stir Me Up” isimli şarkısıydı. Bu başarının ardından Türk basının yoğun ilgisi ile karşılaşan Hadise, kariyer hayatına Türkiye’de devam etmeyi seçmiştir. 2008 yılında kendi adını taşıyan ikinci Stüdyo albümünü yayınladı ve Türkiye’de popüler hale geldi. 2009 yılında Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” isimli şarkı ile başarılı bir şekilde temsil etti ve dördüncü oldu. Sanatçı 2011 yılında ekranlara gelen ‘o ses Türkiye’ yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır. 1 Altın kelebek ödülüne sahip olan sanatçının 2 tane de TMF ödülü vardır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Hadise Açıkgöz Kimdir
  1. selcan dedi ki:

    Hadisenin sesi iyidir saftır iyi sanatçıdır kazandığı parayı hakediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet