Doğukan Manço Kimdir


Doğukan Manço kimdir diğer adıyla Doğukan Hazar Manço, Ünlü Türkiye’nin, dünyadaki sanat elçisi olan unutulmaz sanatçı, Barış Manço’nun büyük oğludur.

Nerede doğdu?

19 Mayıs 1981 tarihinde Belçika’nın Liege şehrinde doğmuştur. Çocukluğu Belçika’da geçmiştir.

Aslen nerelidir?

Aslen İstanbul Üsküdarlıdır.

Boyu ve kilosu nedir?

1.75 m olup, 67 kg dır.

Yaşı ve doğum tarihi nedir?

19 Mayıs 1981 doğumludur.

Yaptığı işler nelerdir?

Babasının ani ölümünden sonra uzun süre müzik ve medya alanlarına çıkmadı. Bu uzun süren sessizliklerden sonra ise çeşitli aralıklar ile 11 yıl süren radyoculuk deneyiminin sonlarına doğru, babası adına düzenlediği bir anma etkinliği ile 8 Şubat 2009 tarihinde İstanbul Beyoğlu’nda bulunan bir mekânda ilk defa dinleyici karşısına çıkıp canlı DJ performansını sergiledi. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde DJ olarak görev aldı. 2012 yılında kurmuş olduğu Manço Prodüksiyon’un ilk ürünü olan, Binlik Demlik adlı ilk single şarkı çalışması ile müzik marketlerinde yerini aldı. Yaklaşık olarak 4 yıldır süre ile kariyerini DJ’lik ve müzik prodüktörlüğü üzerine kuran Doğukan Manço, ikinci teklisini, ise 90’ların en çok ses getiren şarkılarından bir olan Sakin Ol şarkısını, Tuğba Yurt ile yeniden yorumladı. Bu şarkı 2014 yılının en çok dinlenen parçaları arasında yer aldı.

Star TV’de yayınlanmış olan Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Hilmicem İntepe’nin ardından ikinci oldu. 2013 Survivor’da göstermiş olduğu iyi performans sebebi ile, Acun Ilıcalı’ nın kendi kanalı olan Tv8’de Survivor All Star kadrosuna dahil edilmiştir. 2015 yılında Survivor adasında ünlüler takımında 124 gün kaldıktan sonra 21 Haziran 2015 tarihinde elenmiştir.

Doğukan Manço, 7 Eylül 2012 tarihinde Moda’da bulunan Barış Manço Müzesi’nde, aile arasında yapılan törende 6 yıldır birlikte olduğu Tuğba Macit’le evlendi. Ancak 6 Aralık 2015 tarihinde 2012 yılında evlenmiş olduğu eşi Tuğba Macit’ten tek celsede boşanmıştır.

Şarkıları

  • Binlik Demlik – 2012
  • Sakin Ol – 2014
  • Yüzleşme- 2016

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Doğukan Manço Kimdir
  1. derman dedi ki:

    Severim delikanlı çocuktur.Dj performansıda iyidir.Sohbet elemandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet