Beyazıt Öztürk Kimdir


1969 yılında, memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak Bolu’da dünyaya gelen Beyazıt Öztürk; radyo ve televizyon programcısı, oyuncu, şarkıcı kimliklerine sahip çok yönlü sanatçılardan biridir. 1,84 boyundaki sanatçı ünlü isimlerle aşk yaşamış, fakat ilerleyen yaşına rağmen hiçbir ilişkisini evlilikte sonuçlandıramamıştır.

Beyazıt Öztürk Eğitim Hayatı

Devlet memuru babasının işi sebebiyle; yerleşik bir eğitim hayatına sahip olamayan Beyazıt Öztürk, ilköğrenimini farklı illerde tamamlamıştır. Gemlik Lisesi’ni bitiren Öztürk, ilk üniversite sınavında başarılı olamamıştır. Eğitimine bir sene ara veren Öztürk; üniversite sınavlarına çalışırken, harçlığını çıkartmak amacıyla 1 sene farklı iş kollarında çalışmıştır. 2. üniversite sınavında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan Öztürk, Seramik bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi esnasında okulun basketbol takımına seçilen Öztürk, lisanslı basketbolcudur.

Beyazıt Öztürk İş Hayatı

İş hayatına Eskişehir’de yayınlanan bir radyo programı aracılığı ile adım atan Beyazıt Öztürk, R harfini telaffuz edememesi sebebiyle uzun bir süre programın destek ekibinde yer almıştır. Daha sonra arkadaşının kurduğu yerel bir radyoda program yapmaya başlayan Öztürk, kendi tarzıyla kısa sürede adını duyurmayı başarmıştır. İlk profesyonel radyo programcılığına; Radyo Klas Gece Tavuğu programıyla başlayan Öztürk, kısa sürede dinleyicilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Radyo Klas’ın kurucusu Ömer Karacan’ın kurduğu Number1 TV’de televizyon programı yapmaya başlayan Öztürk, 1 sene sonra Kanal 6 ekranlarına transfer olmuştur. Kanal 6 ekranlarında fenomen haline gelen Öztürk, Kanal 6 ekranlarındaki başarısı ile Kanal D ekibinden program teklifi almış ve 1996 yılında Rifle sponsorluğunda Beyaz Show programını sunmaya başlamıştır. Öztürk; kariyerinde dönüm noktası olan Beyaz Show programından sonra geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Beyaz Show programına aktif olarak devam eden Beyazıt Öztürk; kariyerine 2 müzik albümü, 5 sinema filmi ve 4 televizyon dizisi sığdırmıştır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Beyazıt Öztürk Kimdir
  1. kaya dedi ki:

    Beyazıtın te esk deyken sohbetımız olmustu te ben ozamanlar 17 idim radyoculuk yıllarını bilirim iyi adamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet