Bergüzar Korel Kimdir?


Bergüzar Korel, Yeşilçam’ın eski unutulmaz yüzlerinden Tanju Korel ile Hülya Darcan çiftinin kızlarıdır. Ünlü çiftin kızı olan Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu Halit Ergenç ile evlendikten sonra Bergüzar Korel Ergenç olarak anılmaktadır. Bergüzar Korel kimdir? başarılı oyuncu çocukluğunu Ulus’ta geçirmiş, Nilüfer Hatun İlköğretim Okulunda ilkokulu okumuş, Yıldız Kolejinde orta öğrenimini tamamlamıştır. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öncesinde profesyonel kulüplerin voleybol takımlarında oynamıştır.

Bergüzar Korel, okul yaşamı boyunca pek çok kısa film ve oyunda yer almıştır. Devlet tiyatrolarında sahne almış, ilk dizisi 1998 yılında Kırık Hayatlar adlı dizidir. 2005 yılında Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla olarak rol almıştır. Bu film teklif edildiği sırada ünlü oyuncunun babası Tanju Korel çok hastaydı, bu nedenle Bergüzar Korel görüşmeyi kabul etmedi ancak babasının mutlu olacağını öğrenince film teklifini kabul etti ve çok başarılı bir iş ortaya çıkardı. Kurtlar Vadisi Irak ile yakaladığı başarının ardından Zeytin Dalı adlı dizide rol aldı.

Bin Bir Gece: Şehrazat Evliyaoğlu

Oyuncu, 2006 yılının reyting rekorları kıran dizisi Bin Bir Gece’de Şehrazat rolüyle Halit Ergenç’le birlikte rol aldı. Bu dizide büyük bir patlama yaşayan Korel, 2006 yılı Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Bergüzar Korel, çok sayıda sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Yapı Kredi ve TEGV işbirliği ile gerçekleşen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde yer alıyor.

Bergüzar Korel Nasıl Bir Kişidir?

Başarılı oyuncu Korel, oyunculuktaki başarılarının yanı sıra buz pateni, voleybol, rüzgâr sörfü, dans ve piyano eğitimi almıştır. Halit Ergenç ile evlidir ve Ali isminde bir oğlu vardır. En son Karadayı adlı dizide Feride rolüyle ekranlara çıkmış ve büyük beğeni toplamıştır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet