Bensu Soral Kimdir


1991 Bursa doğumlu olan Bensu Soral, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisidir. Lise hayatını; doğduğu şehir olan Bursa’da tamamlayan Bensu Soral, eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır. Komedi Dükkânı dizisiyle bir anda dizilerin aranan yüzü olmayı başaran Hande Soral’ın kardeşi olan Bensu Soral, ablasının desteği ile oyuncu olmayı seçmiştir.

Bensu Soral Oyunculuk Kariyeri

Bensu Soral; oyunculuk kariyerine ilk adımı, Yol Ayrımı isimli dizi ile atmıştır. Ayşe isimli karakterle başarılı bir performans sergileyen Soral, 2013 yılında yayın hayatına başlayan Vicdan dizisinde ise Müge karakterine hayat vermiştir. Oyuncu, Boynu Bükükler adlı kısa süre ekranlarda kalan televizyon dizisinin ardından; başrol oyuncusu olarak yeni projeleri değerlendirmeye başlamıştır. Pretty Little Liars isimli dizinin; Türkiye uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde, Aslı olarak ekranlara çıkan Soral; ilk başrol deneyimini bu dizi ile yaşamıştır. Dizinin senaryo alanındaki değişiklikleri sebebiyle Türkiye’ye uygun olmadığı kararın verilmesinden sonra; 1 yıl süre ile eğitimine devam eden Soral, Show Tv ekranlarında yayınlanan İçerde dizisinde, Melek karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Ciddi fanatikleri olan dizinin çekimleri devam ediyor.

Bensu Soral; 2015 yılında Hürriyet gazetesinin Pantene sponsorluğunda düzenlendiği, 42.Altın Kelebek ödül töreninde Yıldızı Parlayanlar kategorisinde ödül almıştır. İçerde dizisindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu dizinin yayın hayatına başlamasından hemen sonra Max Faktör’ün reklam yüzü olmuştur. Müzikle arasının iyi olduğu bilinen oyuncu; Murat Dalkılıç’ın Kader isimli video klibinde rol almıştır. İlişkilerini gizli saklı yaşayan oyuncular arasında yer almayan Bensu Soral; adı daha önce Hadise ve Özge Ulusoy ile anılan Lidyana CEO’su genç iş adamı Hakan Baş ile birliktedir. Evlilik dedikodularını yalanlayan Soral, henüz birbirlerini tanıma aşamasında olduklarını ve evlilik için acele etmedikleri bilgisini paylaşmıştır.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

1 Yorum “Bensu Soral Kimdir
  1. kemal dedi ki:

    Çok iyi oyuncudur bu hatun severim. Güzelde hatundur Allah sahibine bağışlasın ne diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet