Aleyna Tilki Biyografi


Adını geniş kitlelerin takip ettiği bir yarışma programıyla duyuran Aleyna Tilki, 2000 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Annesi Havva Tilki Trabzonlu, babası Mehmet Tilki ise Konyalıdır. Yeteneğini babasından sesini ise annesinden aldığını ifade eden Aleyna Tilki, alaylı şarkıcılar kategorisine giren şarkıcılardandır. Müzik eğitimi almak yerine müzik kariyeri adına çalışmalar gerçekleştiren şarkıcının adı en genç şarkıcılar arasında anılıyor.

Aleyna Tilki Müzik Hayatı

Katıldığı yarışma programının ardından adını duyuran Aleyna Tilki, ünlü besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın Cevapsız Çınlama tekli çalışmasında vokal olarak yer almıştır. Şarkıya çekilen video klipte de boy gösteren Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama şarkısıyla Youtube’da iki ay gibi kısa bir süre içinde 150.000.000 kişi tarafından izlenerek listelerde uzun süre ilk sıralarda yer almıştır. İlk televizyon deneyimini kazandığında 8 yaşında olan Tilki, o zamandan bu yana müzik çalışmalarına devam etmiştir. Müziğe ilgisi babası tarafından 3 yaşında iken fark edilen Aleyna Tilki, 14 yaşında katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile büyük bir başarı yakalamıştır. Yarı finale kadar yükselen şarkıcı, müzik yapımcıları ve bestecilerin dikkatini ilk olarak bu yarışma ile çekmiştir.

Aleyna Tilki Özel Hayatı

17 yaşında olan sanatçı 165 cm boyunda ve koç burcudur. Reşit olmaması sebebiyle eleştirilere maruz kalan şarkıcı sahne aldığı gay bar ile gündem maddesi haline gelmiştir. Ailesinin sert eleştiriler sonucu olumsuz etkilendiği belirten şarkıcıya bakanlardan dahi tepki gelmiştir. Küçük yaşlarda bale eğitimi alan şarkıcı ayrıca 7 yıl profesyonel voleybol oynamıştır. Psikoloji ve felsefe bilimleriyle yakından ilgilenen şarkıcı parapsikoloji ve kişisel gelişim kitaplarına özel ilgisi olduğundan bahsetmiştir. Boş zamanlarında yabancı dil kitapları okuyan ve ders çalışan Aleyna Tilki İngilizce ve Rusça biliyor.

sohbete giriş

Etiketler :
, ,

3 comments on “Aleyna Tilki Biyografi
  1. selvi dedi ki:

    bu kızda walla helal olsun ufak yaşta köşeyi döndü.

  2. aslı dedi ki:

    kalbimde kırılmadık yer mi bıraktın? bizim gibi chat yapıyomudur acaba =)))

  3. ömer dursun dedi ki:

    azcık büyüsün kıracak piyasaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


sohbet sohbet odaları omegla sohbet sohbet sitesi omegla omegla sohbet